IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİTLERİN ADLARI OKULLARDA YAŞATILACAK

ŞEHİTLERİN ADLARI OKULLARDA YAŞATILACAK                 Ankara - Kızılay´daki saldırıda şehit olan polis memuru Nevzat Alagöz’ün adı Karakoyunlu Ortaokuluna, FETÖ´nün darbe girişimi esnasında şehit olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak´ın koruması Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın’ın adı Karakoyunlu ilçesi Taşburun beldesi ilkokuluna verildi
ŞEHİTLERİN ADLARI OKULLARDA YAŞATILACAK

ŞEHİTLERİN ADLARI OKULLARDA YAŞATILACAK

                Ankara - Kızılay´daki saldırıda şehit olan polis memuru Nevzat Alagöz’ün adı Karakoyunlu Ortaokuluna, FETÖ´nün darbe girişimi esnasında şehit olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak´ın koruması Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın’ın adı Karakoyunlu ilçesi Taşburun beldesi ilkokuluna verildi

                Karakoyunlu ilçesinde düzenlenen  törene Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman, Cumhuriyet Başsavcısı Sedat TuranJandarma komutanı Kahraman Dikmen, Emniyet Müdürü Yüksel Babal,  Nursan Vural Zorlu, ,Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan Erol,Özel idare genel sekreteri Ferhat Akkuş,Ak Parti il başkanı Ahmet Tutulmaz, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,Karakoyunlu Belediye başkanı Kurban Kaya,Aralık belediye başkanı Bayram Teksay, Halfeli belde belediye başkanı Reşat başkara,Ak Parti ilçe başkanı Baycan Çalışkan İlçe Milli Eğitim Müdürü Vadettin Tekin şehit yakınları katıldılar.

                Burada konuşan Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman  ,Bildiğiniz gibi PKK terör örgütü tarafından patlatılan bombalı araçla çok sayıda vatandaşımız şehit oldu.Allahtan rahmet diliyorum.Bugün vatanımızın milletimizin bölünmez bütünlüğüne yapılan saldırılar. Bizim daha çok birlik içinde olmamızı gerektiriyor. Kimse bu vatanın birlik ve beraberliğini bozmayacaktır. Nevzat  Alagöz kardeşimiz bu vatan için şehit oldu. Bu vatan için şehit olanlar bizim baş tacımızdır. Onlar için her şeyi yapmamız gerekir. Bizde şehidimizin adını ortaokula vererek adını yaşatmayı planladık. Bildiğiniz gibi FETÖ´nün darbe girişimi esnasında şehit olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak´ın koruması Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın da beraber çalıştığı fetöcülerce şehit edildi. Onun adını da Taşburun köyümüzdeki okula verdik. Bayrak tutan köyünden olan Bülent Yurtseven’in adını da bir okula vereceğiz.”dedi.

                Şehit yakınları da “Bu güzel davranıştan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek vatan sağ olsun dediler.

                Daha sonra Taşburun beldesine geçen Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Müdür yardımcısı Murat  Aydoğdu ,şube müdürü Cabbar Turan ve şehit yakınları Bülent Aydın’ın adının verildiği Taşburun ilkokuluna geçildi.

                Burada konuşan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “Şehidimizin adın bu okulda sonsuza kadar yaşayacaktır. Bir sıkıntınız olduğunda ben buradayım gereken desteği her zaman vereceğiz.Bugün bu topraklarda rahat yaşıyorsak şehitlerimiz sayesindedir.Vatan hainleri ülkemizi bölmek birlik ve beraberliğimizi bozmak için dış güçlerle iş birliği içindeler Ama Türk Milleti buna izin vermiyecektir ”dedi.

                Şehidin yakınları da vatan sağ olsun acımız büyüktür adının okulda yaşatılması bizleri mutlu etmiştir “dediler.

 

 

 10-08-201610-08-201610-08-201610-08-201610-08-201610-08-201610-08-201610-08-201610-08-201610-08-201610-08-201610-08-201610-08-2016

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.