IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEYH EDEBALİ ORTAOKULU ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ.

ŞEYH EDEBALİ ORTAOKULU ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ  ZİYARET ETTİ.                        Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen 2015 - 2016 Eğitim Öğretim yılı Okullar arası Yıldızlar Badminton birinciliği Müsabakaları sonucunda 1. Olan Şeyh Edebali Ortaokul sporcuları okul müdürü Mustafa Öztürk ve öğretmenleri eşliğinde, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı  makamında ziyaret etti.
ŞEYH EDEBALİ ORTAOKULU ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ  ZİYARET ETTİ.

ŞEYH EDEBALİ ORTAOKULU ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ  ZİYARET ETTİ.

                       Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen 2015 - 2016 Eğitim Öğretim yılı Okullar arası Yıldızlar Badminton birinciliği Müsabakaları sonucunda 1. Olan Şeyh Edebali Ortaokul sporcuları okul müdürü Mustafa Öztürk ve öğretmenleri eşliğinde, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı  makamında ziyaret etti.

                      Okul Müdürü Mustafa Öztürk, Badminton yarışmalarında 3 yıldır birinci olduklarını Nisan ayında bölge yarışmasına gideceklerini söyleyerek okul hakkında eğitim öğretimle ilgili bilgi verdi.

                              İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, ‘de öğrencileri kazandıkları bu başarıdan dolayı tebrik ederek öğrencilerle bir süre sohbet ederek ,sporda başarılı olan bireylerin aynı zamanda zeki ve çalışkan insanlar olduklarını, bu nedenle hem okul hayatında, hem de spor hayatında başarıyı bir arada yürütebilmenin temel prensibimiz olması gerektiğini ifade etti.

                         Cırıt,“ Badminton alanında büyük emekler sarf ettiniz. Yüzünüzdeki bu sevinç, kalbinizde yaşadığınız bu heyecan bizleri umutlandırıyor. Eminim ki, sizler, bu ülkenin bayrağını uluslararası arenada dalgalandıracak gençler olacaksınız. Ama biliyorsunuz ki bunun için çok çalışmak gerekiyor. Şimdiye kadar çalıştınız ama daha çok çalışmalı, daha önemli ve daha büyük adımlar atmalısınız. Şu an sizin kendinize en çok katkı sağlayacağınız zamanlar ve biz devlet olarak arkanızdayız. Size her türlü maddi ve manevi desteği verme gayreti içindeyiz. Benim size en büyük tavsiyem, yeteneğinizin peşinden koşmanız olacaktır. Ben sizlerden gerek sportif başarılarınızla, gerekse akademik başarılarınızla okuldaki diğer arkadaşlarınıza örnek olmanızı istiyorum. Ayrıca  yapılacak olan grup müsabakalarında başarılar diliyorum .Kupa ile dönmenizi bekliyorum  “ dedi.

                Öğrencilere nasihat eden Cırıt, şunları söyledi:”Her yarışma önemli, Sosyal faaliyetlere katılın. İlimizi en iyi şekilde temsil edin. Mücadeleyi elden bırakmayın, centilmenliği de . Kazanmanız kaybetmeniz pek önemli değil. Kazanmak için mücadele edin ama centilmenliği elden bırakmayın. Taşkınlık yapmayın. Başaracağınıza inanıyorum. İyi bir spor insanın şahsiyetini geliştirir olgunlaştırır. Hayatta, iki şeyden kaçının zararlı olan içki, sigara, uyuşturucu gibi diğeri de birlik ve beraberliğimizi bozacak olan terörden ,bölücü hareketlerden. Herkesin bir fikri düşüncesi olabilir. Saygı duyun ama vatan, bayrak, millet sevgisinden yoksun olan birliğimiz bozmaya yönelik fikirlerden davranışlardan uzak durun. Hep sevgi ile dolu olun, kimsenin sizi ve ailenizi üzmesine izin vermeyin. Terör ve bölücü fikirlerden uzak durun dersinize çalışın sporunuzu yapın. Şeyh Edebali gibi bilgili olun”

                Daha sonra Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,öğretmen ve öğrencilere birer Mehmet Akif Ersoy’un Safahat kitabını hediye etti.

 

 

 03-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.