IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sosyal Destek Programının (SODES) 2015 yılı uygulamaları başladı(Güncellendi!)

Beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasını amaçlayan Sosyal Destek Programı’nın (SODES) 2015 yılı uygulamaları başladı. Başvurular 10 Nisan 2015 tarihine kadar tamamlanıp çıktılarının müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir.

** SODES kapsamında sosyal yardım mahiyetindeki projeler desteklenmez.

** SODES kapsamında okul derslerini takviye amaçlı etüt faaliyetleri ve sınavlara hazırlık amacı taşıyan kurs projeleri desteklenmez.

** Projeler kapsamında üniversitelere ait alanlarda herhangi bir tadilat, kiralama ve tefrişat işlemi gerçekleştirilemez.

** Açık hava spor alanı, semt sahası, halı saha, yürüyüş parkuru ve fitness odası içeren projeler faaliyet odaklı olması ve ilin toplam ödenek tutarının yüzde 15’ini geçmemesi kaydıyla desteklenecektir.

 

** SODES Programı, illerin altyapı ihtiyaçlarını gidermekten ziyade mevcut altyapıyı sanatsal, sportif, kültürel, eğitim ve istihdam benzeri faaliyetlerle harekete geçirecek biçimde uygulanmaktadır. Bu açıdan çocuk parkı yapımı, tiyatro/sinema/konferans salonu oluşturulması gibi projeler müstakil bir proje olarak teklif edilemez. Ancak faaliyet içeren ve geniş kapsamlı projelerin bir bileşeni olarak bütçelendirilebilirler. Söz konusu projelerde tadilat ve tefrişat giderleri toplam proje bütçesinin yüzde 30’unu geçemez.

 

Ek 1 İçin Tıklayınız>>>

Ek 2 İçin Tıklayınız>>>

Ek 3 İçin Tıklayınız>>>

Ek 4 İçin Tıklayınız>>>

Ek 5 İçin Tıklayınız>>>

Sodes Duyurusu İçin Tıklayınız>>>

Sodes Anasayfa İçin Tıklayınız>>>

Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayınız>>>

Kayıt İşlemleri İçin Tıklayınız>>>

Sisteme Giriş ve Proje Başvurusu İçin Tıklayınız>>>


Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.