IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG SINAVI SORUNSUZ TAMAMLANDI

                                        TEOG SINAVI SORUNSUZ TAMAMLANDI               Iğdır’da 3864 öğrencinin girdiği Temel eğitimden Ortaöğretim Geçiş (TEOG) sınavları sorunsuz bir şekilde tamamlandı. 
TEOG SINAVI SORUNSUZ TAMAMLANDI

                             TEOG SINAVI SORUNSUZ TAMAMLANDI

              Iğdır’da 3864 öğrencinin girdiği Temel eğitimden Ortaöğretim Geçiş (TEOG) sınavları sorunsuz bir şekilde tamamlandı. 

              Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, merkezde 2711, il geneli ise 3864 öğrencinin sınavlara katıldığını belirterek, “Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan ortak sınavlar yapıldı. Merkez ilçede 40 , il geneli 73 binada sınav yaptık.1456 öğretmen arakdaş görev aldı” dedi.
                  İlk oturumda Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi ders yazılılarının yapıldığını dile getiren Hakan Cırıt, sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulduğunu, değerlendirmede yanlış cevap sayısının doğru cevap sayısını etkilemeyeceğini kaydetti.

                  Hakan Cırıt, dün yapılan ikinci oturumda da Fen ve Teknoloji, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı dil ders yazılılarının yapıldığını vurguladı.
                     Mazeret imtihanlarının 12 ve 13 Aralık´ta gerçekleştirileceğini belirten Cırıt, İkinci dönem ortak sınavları ise 27 ve 28 Nisan´da, mazeret sınavları da 14 ve 15 Mayıs´te uygulanacak. Sonuçların ise Haziran´da açıklanacağını sınavların sorunsuz olarak tamamlandığını ifade etti. 

27-11-2015

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.