IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOPLANTI

 Iğdır Vali Yardımcısı Muhlis ARSLAN başkanlığında Ziya Gökalp Ortaokulu Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri ile il merkezinde bulunan okul müdürleri katıldı. 
TOPLANTI

            Iğdır Vali Yardımcısı Muhlis ARSLAN başkanlığında Ziya Gökalp Ortaokulu Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri ile il merkezinde bulunan okul müdürleri katıldı. 

            Toplantıda konuşan  Vali Yardımcısı Muhlis ARSLAN, “Öğretmenlik mesleği peygamber mesleğidir. Bir öğretmenin öğrenciye, veliye küsme hakkı yoktur. Eğitimde öğrenci, veli, öğretmen üçgeni vardır. Maalesef bazı yerlerde veli devre dışıdır, işte bu durumda öğrenci yanında veliyi de eğitmeli topluma kazandırmalıyız. Biz, anne baba çocuğunu düşünmüyor ben mi düşüneceğim diyemeyiz. O öğrenciye sahip çıkıp okumasını sağlayacağız. İnsanın her çeşidi ile uğraşmak zorundasınız. Görevinizi vicdanınıza koyarak öbür dünyayı düşünerek yapınız. Milli Eğitim Müdürümüz başarılı bir şekilde çalışıyor. Sizlerde çalışacaksınız. Iğdır Valiliği olarak kapımız size açıktır. Telefonumdan her an arayabilirsiniz. Bizim en önemli gündemimiz eğitimdir. Öğretmenlerinizle ayda en az iki kez toplantı yapın, onların sorunlarını dinleyin. Soğuk yüzünüz değil güler yüzünüz, bilgi ve birikiminizle işleri yaptırın, derse girin dersi dinleyin, veli ziyaretleri yapın.“ dedi.

            “Bütün hizmetlerin başında eğitim gelmektedir.” diyen  Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT, ”Bir taraftan eğitim yatırımlarımızı her geçen gün artırırken bir taraftan da eğitim kalitesini nasıl yükseltebiliriz diye çok ciddi çalışmalarımız vardır. Eğitimde kaliteyi sizlerle birlikte yakalayacağız. Hepimiz bir ekip ruhu içinde hareket edeceğiz. Sizler eğitimin liderlerisiniz. Sizlerle birlikte var gücümüzle Iğdır’da eğitimi geliştirmek, eğitimin kalitesini ve seviyesini yükseltmek için çalışıyoruz. Bu gayret ve çalışmalarımız  sonucunda şükürler olsun ki büyük bir aşama kaydederek yeterli olmasa da iyi bir seviyeye geldiğimizi düşünüyorum. Bu bağlamda başta siz değerli yönetici arkadaşlarım olmak üzere, tüm öğretmenlerimize, memurlarımıza, okullarımızda büyük özveri ile çalışan yardımcı hizmetler personelimize, kısacası eğitime çok küçük bir katkısı dahi olan herkese şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

         İdareciliğin dünyanın en zor işlerinden biri olduğunu vurgulayan Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT şunları kaydetti: “Bizler eğitim alanında bir şehrin kaderini dolayısı ile geleceğini belirleyen insanlarız, bu sorumluluk bilinci ve görev anlayışı içinde olabilecek tehlikeleri önceden sezip gerekli tedbirleri almalı, mevzuat ve kurallar neyi gerektiriyorsa onu uygulamak durumundayız. Bu gün burada ana başlıklar halinde sizlere söyleyeceğim konular sizlerin de, bizlerin de işini kolaylaştıracak önemli konulardır. Güvenlik tedbirleri, tasarruf tedbirleri, okul kantinlerinin denetimi, taşımalı uygulaması ile ilgili gerekli tedbirlerin alınması, öğrenci devamsızlıklarının takibi, okula devamının sağlanması, yemek ihaleleri ve kontrolleri periyodik olarak gerçekleştirilmesi, yurt ve pansiyonların iş ve işlemlerinin denetim ve kontrolleri, kitap okuma saatlerine uyulması, sınavlara hazırlık kurslarının artırılması, AB projelerine gerekli duyarlılığın gösterilmesi ve proje hazırlanması, okul aile birlikleriyle iş birliği ve ortak çalışmalar yapılması başlıkları altında gerekli uyarıları yaparak görülen aksaklıklar konusunda mevzuat ve yönetmenlikler neyi gerektiriyorsa taviz vermeden uygulanmalıdır. Hepinize bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonraki çalışmalarınızda da başarılar diliyorum.” dedi.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.