IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK PROJE YARIŞMASINA KATILACAK ÖĞRENCİLERDEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE ZİYARET

TÜBİTAK PROJE YARIŞMASINA KATILACAK ÖĞRENCİLERDEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE ZİYARET               TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Matematik Alanında Araştırma Projesi Yarışmasına katılmaya hak kazanan Iğdır İMKB Anadolu Lisesi öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı ziyaret etti.
TÜBİTAK PROJE YARIŞMASINA KATILACAK ÖĞRENCİLERDEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE ZİYARET

TÜBİTAK PROJE YARIŞMASINA KATILACAK ÖĞRENCİLERDEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE ZİYARET

              TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Matematik Alanında Araştırma Projesi Yarışmasına katılmaya hak kazanan Iğdır İMKB Anadolu Lisesi öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı ziyaret etti.
             Yarışma kapsamında Iğdır  İMKB Anadolu Lisesi Erzurum  Bölgesinde sergiye çağrılan tek  proje olduğunu  ifade eden Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, okul müdürü Yılbay Güngör  , Matematik öğretmeni Fatih Rıza Çelik, öğrenciler Ramazan Tendik ve Engin Eray’ ı tebrik ederek “TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen projelerin içeriği tamamen topluma yönelik çalışmalardır. Okullarımızda toplumumuzun temel taşlarından birisi olması nedeniyle öğrencilerimizin öğretmenleri ile el ele vererek çevrelerine faydalı etkinliklere katılmaları bizi mutlu etmiştir. Özverili çalışmaları ve araştırmaları neticesinde Erzurum’a gitmeye hak kazanan okul müdürü ,öğrenci ve danışman öğretmeni tebrik ediyorum, Iğdır’ımızı Erzurum ilinde en güzel şekilde temsil edeceğinize inanıyorum. 250’ye yakın proje içinde yalnızca sizin proje sergiye çağrılmıştır. Erzurum’da da başarılı olacaksınız. Başarılar diliyorum”dedi.

         Okul Müdürü Yılbay Güngör’de  ‘Bize verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum. İMKB Anadolu Lisesi şartlar ve koşullar ne olursa olsun hiçbir alanda ilimizi mahcup etmeyecektir. Okul olarak bu başarılarımızı herkes tarafından kabul gören ve adeta tescillenen okul kültürümüze ve bu bağlamda sahip olduğumuz misyon ve vizyona borçluyuz. Erzurum  ilinden başarı ile döneeğiz’ dedi.

 

            Bilindiği gibi  İMKB Anadolu Lisesi TÜBİTAK 2016 Yılı Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisine davet edilen tek okul oldu. Iğdır’da bulunan bütün liselerin birkaç eserle başvurduğu Tubitak yarışmasında Iğdır ilini Erzurum bölgede yalnızca İMKB Anadolu lisesi temsil etmeye hak kazandı. Matematik öğretmeni Fatih Rıza Çelik, öğrenciler Ramazan Tendik ve Engin Eray’ dan oluşan Proje ekibi matematik alanında ‘Düzgün Çokgenlerde Uzunluk Bağıntısı Üzerine Bir Çalışma’ ile  (22-25 ) Mart 2016 tarihleri arasında Erzurum’da yapılacak 47. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında Iğdır’ı temsil edecek .

19-03-201619-03-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.