IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK PROJE YARIŞMASINDA IĞDIR’I İLK DEFA 5 OKUL TEMSİL EDECEK

TÜBİTAK PROJE YARIŞMASINDA IĞDIR’I İLK DEFA  5 OKUL TEMSİL EDECEK                         Erzurum ilinde yapılacak olan  TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışmasına Iğdır’dan 5 okul öğrencileri katılacak.              
TÜBİTAK PROJE YARIŞMASINDA IĞDIR’I İLK DEFA  5 OKUL TEMSİL EDECEK

TÜBİTAK PROJE YARIŞMASINDA IĞDIR’I İLK DEFA  5 OKUL TEMSİL EDECEK         

               Erzurum ilinde yapılacak olan  TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışmasına Iğdır’dan 5 okul öğrencileri katılacak.

             Yarışma kapsamında Iğdır ‘ı temsil edecek okul müdürü ve proje sorumlusu öğretmenlerle bir araya gelen il Milli Eğitim Müdür Hakan Cırıt, ,“TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen projelerin içeriği tamamen topluma yönelik çalışmalardır. Okullarımız da öğrencilerimiz öğretmenleri ile el ele vererek proje yapmışlardır. Iğdır’ı tarihinde ilk kez 5 okulun  temsil etmesi bizler mutlu etmiştir. Bu büyük başarıdır. Özverili çalışmaları ve araştırmaları neticesinde Erzurum’a gitmeye hak kazanan,öğrenci ve danışman öğretmenlerimizi  tebrik ediyorum, Iğdır’ımızı Erzurum ilinde en güzel şekilde temsil edeceğinize  inanıyorum.”dedi.

                 Anadolu Liselerinin  misyonu bilim adamı yetiştirmektir. diyen Cırıt, Dolayısıyla gençlerimizin özellikle bu alandaki yeteneklerini ilmi, teknik, araştırmaya yönelik o sahadaki birikim ve araştırmalarını ön plana çıkarıp her şeyden önce bu sahada başarılı olmak için çabalayan okullarsınız. Çocuklarımızın bu tür çalışmalarına hem maddi hem manevi olarak destek oluyoruz. Gerçekten yapmış oldukları çalışmalarla Milli Eğitim olarak gurur duyduk. İlk defa 5 okul ile bölge yarışmasına gidiyoruz. Hedefimiz Ankara olmalıdır. Öğrenciler projelerini çok iyi analtmalıdırlar.Bundan sonraki çalışmalarında da okul müdürlerimizi öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum. daima başarılı olmaları için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz..’’ şeklinde konuştu.

         Erzurum bölge yarışmasında   Milli Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi Müdür baş yardımcısı Yücel Düzci başkanlığına  Öğretmen Hasan Kıraç ve öğrenci İbrahim Özcan ile “Paskal Üçgenden Üçgen sayısı”,Nene Hatun mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci Sefa Bağcı başkanlığında Teknoloji tasarım öğretmeni Dilara Duran, öğrenciler Özlem Bal ve Fidan Oğuz dan oluşan  proje ekibi “ Zihinsel engelli ve anaokulu öğrencilerine kukla ile İngilizce öğretiyor” Iğdır spor lisesi  okul müdürü Yavuz Bağcı öğretmen Ekber Ova, ve öğrenci Ebru Onar ile “Yöresel Besin Zinciri” projesiyle, Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi Okul Müdüür Hikmet Ulaş öğretmen Fatih Rıza Çelik ve öğrenci Veysel Aktaş,Yakup Akbulak, ile “Geometrik Eşitsizlikler üzerine bir çalışma”projesi ile,Özel Bahçe şehir  Anadolu lisesi İdareci Abdullah Börekçi,öğretmen Y.Emre Özenoğlu, öğrenciler Muhammet Aksu,Hüseyin Ali Çığan ile “Rubik Küp Çözme robotu”projesi ile katılarak Iğdır’ı temsil edecekler.

                TÜBİTAK 2017 Yılı Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisi 27 -29 Mart tarihinde  Erzurum’da yapılacak 48. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında Iğdır’ı  5 okul temsil edecekler  .

 

                   Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya şube müdürü Cabbar Turan’da katıldı.

25-03-201725-03-201725-03-201725-03-201725-03-201725-03-201725-03-201725-03-201725-03-2017

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.