IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI MEDENİYET VE DEĞERLER KULÜBÜNÜ TANITTI.

TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI MEDENİYET VE DEĞERLER KULÜBÜNÜ TANITTI.                   Bir süre önce Iğdır’da kurulan ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalayan Türkiye Gençlik Vakfı Iğdır temsilciliği Medeniyet ve Değerler kulübünü tanıttı.                 Iğdır Üniversitesi Karaağaç kampusun de  yapılan tanıtım toplantısı Kuran-ı Kerim tilaveti ve Tügva Iğdır temsilcisi Ali Ekber Kum’un açılış konuşması ile başlad
TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI MEDENİYET VE DEĞERLER KULÜBÜNÜ TANITTI.

 

TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI MEDENİYET VE DEĞERLER KULÜBÜNÜ TANITTI.

                  Bir süre önce Iğdır’da kurulan ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalayan Türkiye Gençlik Vakfı Iğdır temsilciliği Medeniyet ve Değerler kulübünü tanıttı.

                Iğdır Üniversitesi Karaağaç kampusun de  yapılan tanıtım toplantısı Kuran-ı Kerim tilaveti ve Tügva Ortaokul Iğdır kordinatörü  Ali Ekber Kum’un açılış konuşması ile başladı.

             Programda  konuşan Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman,”Dünyamız hızla gelişiyor ve değişiyor.Eğitimde beklentiler oluşuyor.Bunun için çağa ayak uydurmak zorundayız.Bunu yaparken de milli değerlerimize sahip çıkmalıyız.Milli değerlerini bilen ,saygı duyan  bir gençlik  yetiştirmeliyiz.Geçmişle gelecek arasında bir köprü kurmalıyız. Her toplumun kendi değerleri vardır. Bizim değerlerimizde vatandır, bayraktır,İstiklal marşımızdır.dilimizidir,dinimizdir.bunları iyi bilmeli sahip çıkmalıyız. Gençlerimizi vatan,bayrak, millet sevgisiyle yetiştirmeliyiz.”dedi.

                Milli değerlere ve türk medeniyetine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,de yaptığı konuşmada şunları söyledi:”Bizler bir ayağı Ortadoğuda bir eli batı da olan bir medeniyetin insanlarıyız. Biz değerlerini unutmayan bir milletiz. Nerde bir mazlum varsa, gözyaşı akmasın diye mazluma koşmuş bir milletin torunuyuz.Bugün dünyada halen mazlumlar var.Bu mazlumları çocuklarımız iyi bilmeliyiz.Bundan dolayı değerlerimize sahip çıkmalıyız.Birileri değerlerimize sahip çıkıyor gibi yaparak 15 temmuz darbe girişimi teşebbüsünü  yaptı.Bunun için biz milli değerlerimize gerçek anlamda sahip çıkmalıyız.Çocuklarımızı iyi yetiştirmeliyiz. Bugün toplumumuzda maalesef kadına şiddet çocuklara taciz gibi milli değerlerimizle bağdaşmayan davranışlar vardır bunu ortadan kaldırmak için çocuklarımızı milli değerlerimizle yetiştirmeliyiz.”

                Tügva genel başkan yardımcısı Mustafa Yüksel’de Tügva’nın kuruluş amacını yaptığı çalışmaları medeniyet ve değerlerimizin önemini anlatan bir slayt gösterisi yaptı.Program  sonunda Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman’a bir fotoğraf tablosu hediye etti.

                Programa Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman,Jandarma alay komutanı Kahraman Dikmen,Emniyet Müdürü Orhan Çevik,Milli eğitim Müdürü Hakan Cırıt,İl genel sekreteri Ferhat Akkuş ve Tügva genel başkan yardımcısı Mustafa Yüksel, il temsilcisi Ebubekir Öztürk katıldı.

09-11-201609-11-201609-11-201609-11-201609-11-201609-11-201609-11-201609-11-201609-11-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.