IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ AHMET TURGAY ALPMAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞܒNÜ ZİYARET ETTİ

VALİ AHMET TURGAY ALPMAN  İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ ZİYARET ETTİ              Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, yürütülen çalışmalarla ilgili brifing aldı.
VALİ AHMET TURGAY ALPMAN  İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞܒNÜ ZİYARET ETTİ

VALİ AHMET TURGAY ALPMAN  İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

             Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, yürütülen çalışmalarla ilgili brifing aldı.

 

             Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman’ı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde İl Milli  Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,  Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Murat Aydoğdu, Ahmet Gelal,ve Şube Müdürleri Cababr Turan, Süleyman Akkuş, Adnan Ok, Hüseyin Kıran ,Yakup Alhan karşıladı.

 

              Müdürlük binasına geçen Vali Alpman, burada İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ile bir süre görüştükten sonra toplantı salonuna geçerek, yetkililerden yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

 

                   Toplantı salonunda müdürlük yöneticileriyle bir araya gelen Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman’a İl  Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, tarafından brifing verildi.

                Cırıt, brifingde şunları söyledi:”İlimizde 277 Okul, 2.186 Derslik, 50.032 Öğrenci, 2.905 Öğretmen bulunmaktadır. Öğretmen başına ortalama 17 öğrenci,Derslik başına ortalama 23 öğrenci düşmektedir. İl Geneli Kız Öğrenci Sayısı 25.132,İl Geneli Erkek Öğrenci Sayısı 24.900’dur.Çocuklarımıza farkındalık yaratmak için Sodesle armonik sesler 2, aydınlık gelecek için bir mum da sen yak, gör anla değiş, okul bahçemde mutluyum, bir fincan kahve, bilgi hareketi kariyer günleri, alzheimer ve demasta hemşirelik bakım girişimlerinin ab boyutu, geriatri hemşireliği stajı, mesleki eğitimde cinsiyet ayrımcılığı, geleceğe kaynak istihdama yatırım erasmus + projelerini hayata geçirdik. TEOG da başarımız Türkiye ortalaması 2015-2016 yılında 58.9 dur .Geçmiş yıllarda bu oran 56 idi.Başarı grafiğini yükseklere çıkarmak için çalışıyoruz. Destekleme kurslarımıza ilgi büyüktür.”dedi.

 

                    Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, ilimizde eğitim kalitesinin artırılması için gerekli çalışmaların hızlandırılmasını vurgulayarak, gerek üniversite sınavlarında (YGS ve LYS), gerekse orta öğretime geçiş sınavlarında (8. Sınıf öğrencilerinin girdiği ortak sınav) İlimizin Türkiye ortalamasının üzerine çıkarılması için, okul idaresi, öğretmen ve ailelerin işbirliği içinde çaba harcaması gerekliliğini ifade etti.

 

               Eğitimin bir gönül işi olduğunu vurgulayan Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, il, ilçe ve köylerdeki tüm okullarımızda eğitim kalitesinin artırılması için bütün eğitim paydaşlarının koordineli bir şekilde çalışarak, başarının sağlanması gerektiğini söyledi.

 

               Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, ziyaretin sonunda Milli Eğitim yöneticileriyle fotoğraf çektirerek, çalışmalarında başarılar diledi.

 

                Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt , Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman’a ziyaret anısına bir plaket verdi.

27-12-201627-12-201627-12-201627-12-201627-12-201627-12-201627-12-201627-12-201627-12-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.