IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ AHMET TURGAY ALPMAN , OKUL-AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARI İLE TOPLANTI YAPTI.

VALİ AHMET TURGAY ALPMAN , OKUL-AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARI İLE TOPLANTI YAPTI.                 Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman ve   Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Iğdır’da okullarda görevli Okul Aile Birliği başkanlarıyla toplantı yaptı.      
VALİ AHMET TURGAY ALPMAN , OKUL-AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARI İLE TOPLANTI YAPTI.

VALİ AHMET TURGAY ALPMAN , OKUL-AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARI İLE TOPLANTI YAPTI. 

               Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman ve   Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Iğdır’da okullarda görevli Okul Aile Birliği başkanlarıyla toplantı yaptı.

                Aras Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi  Salonunda yapılan toplantıya Okul Aile Birliği Başkanları ve okul müdürleri tarafından yoğun katılım oldu.

                      Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman  ve İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Başkanlar ile fikir alış verişinde bulundular.

Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman ,”Buraya kadar geldiğiniz için teşekkür ederim. Okul aile birliği okulu sahiplenen sorunlarını çözmeye çalışan birim demektir. Sorumluluğunuz büyüktür. Okullara daha çok sahip çıkınız. Bugün okullarımızda hizmetli sıkıntısı vardır. Bunu çözmek için çalışıyoruz. İş kura az sayıda kontenjan gelince sıkıntı oldu 2017 yılı ile birlikte sıkıntı ortadan kalkacaktır.

                Sizlerden isteyim sadece okul içi ile değil okul dışı ile de ilgilenin. Çevrede ne olup bitiyor. Öğrenci okul dağıldığında nereye gidiyor. Çevrede öğrencileri rahatsız edenler var mı  buna benzeri konularda Emniyet ve jandarma ile işbirliği yapabilrisiniz. Maddi durumu iyi olmayan ailevi sorunları olan öğrencileri tespit edip çözüm yolları arayın bu konuda sınıf ve rehber öğretmenler

 Sizlere yardımcı olabilir. Okula gelmeyen devamsızlık yapan öğrencinin evine öğretmenlerle gidip okula devamını sağlayın. Hayatında lokantaya parka gitmeyen öğrenci olabilir bu öğrencileri lokantaya parka götürün. Hayata bakış açılarının değiştiğini göreceksiniz. Bizim geleceğimiz olan çocuklarımız kötü alışkanlıklardan uzak tutunuz.”dedi.

            Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara yapılan desteklerden bahseden Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Okul Aile Birliği Başkanlarının da okullara ve öğretmenlere her türlü desteği sağlamaları gerektiğini, bu desteklerin kendi çocukları ve okulları için elzem bir durum olduğunu belirtti.

               Okulların Aile Birliklerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt; “Eğitim-öğretim, sosyal kültürel faaliyetler ve okullarımızın fiziki mekânlarının iyileştirilmesi noktasındaki çalışmalarımızın sizden ayrı bir şekilde düşünülmesi asla söz konusu değildir. Bunun için Milli Eğitim Müdürlüğü, diğer idari personel ve okul müdürlüğü ne kadar önemliyse okul aile birliklerimiz de en az o kadar önemlidir. Biz bir başarı beklentisi içerisindeysek, kaliteli eğitimi daha yukarı taşımak noktasında bir gayretimiz var ise, bu sizinle beraber olacaktır. Bu yüzden bizim eğitim öğretim içerisinde attığımız adımlar sizlerle beraber olacaktır. Yani biz bir aileyiz. Dolayısıyla biz yapmış olduğumuz faaliyetleri, hedeflerimizi, ilkelerimizi, önceliklerimizi sizlerle paylaşalım istedik. Yeni eğitim-öğretim yılı içerisinde yeniden görev almış arkadaşlarımızı tanıyalım, onları tek tek dinleyelim, zihinlerdeki sorulara cevap bulmaya çalışalım, varsa önerileri alalım ve beraberce bir istişarede bulunalım, diye bu toplantıları yapıyoruz” diye konuştu.

            Iğdır’ın güzel bir il olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,”Bu güzel ilin insanı da güzeldir. Çok değerli insanlar var. Okumuşu çoktur. İşte bu güzel insan sayısını artıralım. Kendi çocuğunuzu nasıl düşünüyorsak okuldaki öğrenciyi de öğle düşünelim. Devletimiz Sosyal devlet anlayışı içinde Ücretsiz destekleme kursları açtı. 15 bin öğrencimiz faydalanıyor. Devletimizin, bizim derdimiz eğitimdir. Çocuklarımızın en iyi yere gelmesidir. Kaybedecek tek bir ferdimiz yoktur. Öğrencimize sahip çıkacağız.Çocuklarımızı Teog ve Üniversite sınavlarına en iyi şekilde hazırlanacaklardır.EBA (Eğitim Birleşim Ağı) denilen bir sitem vardır burada her türlü sorular vardır bundan faydalanalım.Iğdır ‘da eğitimin kalitesi arttı. ÖSYM de 76. Sıradan 38-40. Sıralara geldik.TEOG da 32. Sıradayız. Hedefimiz daha yükselmektir.Ülkemizi bölmek isteyen hainler düşmanlar çoktur.Buna fırsat vermeyelim.Birlik olalım.Okulların sorunlarını en kısa zamanda çözeceğiz.Kapım herkese açıktır “dedi.

 

              Okul Aile Birliği Başkanlarına tek tek söz vererek sorun ve önerilerini dinleyen Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’e, başkanlar madde bağımlılığı, çevre düzenlemesi, öğrenci-veli diyaloğu, okul güvenliği, fiziki mekan konularındaki mevcut durum ve taleplerini paylaştılar.

 

                     Toplantıya Teftiş kurulu başkanı Kamuran Vural, Milli Eğitim Müdür yardımcıları Ahmet Gelal, Murat Aydoğdu,şube müdürü Cevdet Parlar, Cabbar Turan,Yakup Alhan, Hüseyin Kıran okul müdürleri ve aile birliği başkanları katıldılar.

19-11-201619-11-201619-11-201619-11-201619-11-201619-11-201619-11-201619-11-201619-11-201619-11-201619-11-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.