IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ DAVUT HANER VE EŞİ STAJYER ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

VALİ DAVUT HANER VE EŞİ STAJYER ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ                  Iğdır   İl Milli Eğitim Müdürlüğü göreve yeni atanan stajyer öğretmenlerin bir birleri ile tanışması amacıyla "Mesleğe Hoş geldin" yemeği düzenlendi.
VALİ DAVUT HANER VE EŞİ STAJYER ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

VALİ DAVUT HANER VE EŞİ STAJYER ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

                 Iğdır   İl Milli Eğitim Müdürlüğü göreve yeni atanan stajyer öğretmenlerin bir birleri ile tanışması amacıyla "Mesleğe Hoş geldin" yemeği düzenlendi.

            Iğdır  Öğretmenevinde gerçekleştirilen yemekli toplantıya Vali Davut Haner , ve eşi Semra Haner , Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,müdür yardımcıları ,şube müdürleri ve stajyer öğretmenler katıldı.

              Toplantıda konuşan Vali Davut Haner, Iğdır´ın eğitim anlamında kaliteli bir yapıya sahip olduğunu belirterek bu kalite sizler sayesinde daha çok artacaktır. “dedi,

       Öğretmenlik mesleğinin kolay bir meslek olmadığını  ifade eden Vali Davut Haner, " bu mesuliyeti taşımak önemlidir. Bu işi kolaylaştırmakta sizin elinizdedir. Mesleğinizi severek yaparsanız iş kolaylaşır mutlu bir şekilde çalışırsınız. Öğrencilerinizi en iyi şekilde yetiştireceksiniz. İlk onca onlara insan olmanın özelliğini,erdemliliği,doğrululuğu adaletli olmayı öğreteceksiniz.Görev yaptığınız süre içinde ettiğiniz yemine sadık kalacak öğrencilerinizi en iyi şekilde vatan millet,bayrak sevgisiyle yetiştireceksiniz.20  yıl sonra sizin yetiştireceğiniz genç nesil ülkemizin aynası olacaktır.Bunun için  öğrencileri en iyi şekilde yetiştiriniz. . Çocukların ilk basamakta aileden başlayan eğitimlerini üst seviyelere çıkartacak adımları atanlar öğretmenlerimizdir.Yeni görevleriniz hayırlı olsun.başarılar diliyorum”dedi.

            İl Milli eğitim Müdürü Hakan Cırıt’te öğretmenlik mesleğinin kutsallığına ve önemine değinerek şunları söyledi:”  Öğretmenlerimizin kendilerini sürekli yenilemeleri gerekmektedir. Bu amaçla ilimizde yenilikçi lider öğretmenler projesini başlattık. Dünyadaki gelişmeleri sürekli takip ederek, meslekte kullanmak ve öğrencilere yönelik eğitim çalışmalarında yaşanan gelişmelerden faydalanmak çok önemlidir. Şuanda gelmiş olduğumuz teknolojik gelişmeler bize büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Görev yapacağınız her yerde öğrencilerinizin çok saf ve temiz olacağını unutmayın. Küçük olsun büyük olsun görev yapacağınız yerlerde her çocuğun sizden alacağı önemli değerler olacak. Çocuğun zihnindeki lider öğretmen profilini tekrar kazandırmanız gerekir. Gençliğinizle, içinizdeki meslek heyecanıyla bunu kazandıracağınıza inanıyorum. Göreve yeni başlayan tüm öğretmen adaylarımıza çalışmalarında başarılar dilerim"

            Daha sonra iki stajyer öğretmen vali Davut Haner ve eşine düzenlenen yemekli toplantı için teşekkür ederek çiçek verdi.

07-03-201607-03-201607-03-201607-03-201607-03-201607-03-201607-03-201607-03-201607-03-201607-03-201607-03-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.