IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ ENVER ÜNLÜ VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ M. MURAT AYDOĞDU BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ İLE TOPLANTI YAPTI.

VALİ ENVER ÜNLÜ VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ M. MURAT AYDOĞDU BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ İLE TOPLANTI YAPTI.              Iğdır valisi  Enver Ünlü  Milli Eğitim müdürü  M.Murat Aydoğdu ile birlikte Beden Eğitimi Öğretmenleri ile toplantı yaptı.
VALİ ENVER ÜNLÜ VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ M. MURAT AYDOĞDU BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ İLE TOPLANTI YAPTI.

VALİ ENVER ÜNLÜ VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ M. MURAT AYDOĞDU BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ İLE TOPLANTI YAPTI.

             Iğdır valisi  Enver Ünlü  Milli Eğitim müdürü  M.Murat Aydoğdu ile birlikte Beden Eğitimi Öğretmenleri ile toplantı yaptı.

           Vali Enver Ünlü, Aras Mesleki Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda  Iğdır’da  görev yapan beden eğitimi öğretmenleriyle bir araya gelerek şunları söyledi:”, ilimizde yetişen genç nesli spor branşlarıyla tanıştırmak, çeşitli branşlarda profesyonel sporcu yetiştirilmesini sağlamak  sizlerin en büyük görevidir. Bu nedenle Spor alanında yapılacak faaliyetlerin amacına uygun gençler yetiştirmeliğiz. Geleceğin teminatı olan çocuk ve gençlerimizin spor yapmalarını teşvik ederek kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamak ve gençlerimizi geleceğe güvenle hazırlamak zorundayız.Spor yapan gençler kötü alışkanlıklardan uzak olur”dedi..

       Milli Eğitim müdürü M.Murat Aydoğdu’da “öğrencilerimizi fikir olarak eğitirken beden olarak da eğitmek zorunda olduğumuzu bu görevin en başta beden eğitimi öğretmenlerimize ve okul müdürlerimize düştüğünü belirtti.

             Okul sporları müsabakalarına daha fazla katılım sağlanması için ortak bir çalışma gerektiğini belirten Aydoğdu, şunları kaydetti: Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında sportif alanlarda da başarılı olmalarını sağlamalıyız. Sportif faaliyetlerin yanında öğrencilerimizin kültürel, sanatsal alanlarda da kendilerini en iyi ifade ettikleri şekilde, yetenekleri doğrultusunda yönlendirmemiz, desteklememiz gerekiyor. Sportif anlamda öğrencilerimizi bir veya iki alanda spora yönlendirmemiz, bizlerinde öğrencilerimize yeteneklerini keşfetmeleri konusunda tüm imkanları sağlamamız gerekiyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile yaptığımız iş birliği protokolü ile de lisanslı sporcu yetiştirme konusunda çalışmalarımız, siz öğretmenlerimizin de yardımıyla katlanarak devam edecek" dedi.

                Toplantıya Gençlik ve Spor il Müdürü Kasım Aydoğdu, Milli Eğitim Şube müdürü Mehmet Tüzen ve Beden Eğitimi Öğretmenleri de katıldı.

24-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-2017

 

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.