IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ AHMET TURGAY ALPMAN’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

VALİMİZ AHMET TURGAY ALPMAN’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Değerli Iğdırlılar;

 

Ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı sağlayan, manevi değerlerimizden olan Kurban Bayramı’nı milletçe, birlik ve beraberlik içerisinde karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Kültürel değerlerimizin başında gelen, yardımlaşma ve dayanışmanın yoğun yaşandığı bu bayram günleri; sağlam bir aile ve toplum yapısının oluşmasına ve dolayısıyla toplumsal barış ve huzurun korunmasına da önemli katkı sağlamaktadır. Yüzyıllar boyunca bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşayan milletimiz, bayramlar vasıtasıyla birbirlerine kenetlenerek, manevi değerlerimizi daha da kuvvetlendirdi.

 

Bugün millet olarak bizlere düşen görev; gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlamaktır. Böylece müstesna günleri değerlendirerek, hasta yatağında ziyaretçi bekleyen insanlarımızı hatırlayalım, öksüz ve yetimlerin, kimsesiz ve ihtiyaç sahiplerinin, gazi ve şehit yakınlarının yüzlerinin gülmesine ve ümitlerinin yeşermesine vesile olalım.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Iğdırlı vatandaşlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının ve tüm basın mensuplarının, bayram süresince görevi başında olan çalışanlarımızın ve tüm kamu görevlilerinin Kurban Bayramı’nı en içten duygularımla kutlar, barış ve huzur getirmesini temenni ederim.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.