IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİYLE BİR ARAYA GELDİ.

VALİMİZ VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİYLE BİR ARAYA GELDİ.                          Iğdır Valisi  Enver Ünlü, Iğdır’da görev yapan beden eğitimi öğretmenleriyle bir araya geldi.       
VALİMİZ VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİYLE BİR ARAYA GELDİ.

VALİMİZ VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİYLE BİR ARAYA GELDİ.

 

                        Iğdır Valisi  Enver Ünlü, Iğdır’da görev yapan beden eğitimi öğretmenleriyle bir araya geldi.

            Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen Şube Müdürü Sedat Bilir ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerafettin Yiğit de katıldı.

                Aras Mesleki Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan toplantıda ilimizdeki her öğretmenden bir proje beklediğini belirten Vali  Enver Ünlü; ´´Eğitimde sporu oldukça önemsiyoruz. Spor, ortak bir yaşamı paylaşmayı, bir benzerimize duyduğumuz saygıyı, kendini aşmayı, azmi ve ekip olma ruhunu aşılar. Dolayısıyla saygı, sorumluluk alma, çaba, centilmenlik, özgüven, kişisel gelişim vb. kavramlarla bire bir örtüşmektedir. Bizim çocuklarımız çok değerli. Biz, onlar için varız. Bütün kurumlarımız çocuklarımız için, geleceğimiz için var. Her öğrencimize bir kuyumcu titizliği ile yaklaşmak durumundayız. Onları yetenekli oldukları alanlara yönlendirmemiz gerekiyor, destek olmamız gerekiyor. Zaten tüm bunları yaptığımızda başarının gelmesi kaçınılmaz bir sonuçtur. Geleceğin üst düzey sporcuları bugünden verilecek olan titiz, kaliteli eğitimle yetişecektir. Gelecek neslin sağlıklı olması, kendini tanıması, yetenek ve yeterliklerinin farkında olması ve sahip potansiyelini tümüyle gerçekleştirebilmesi için herkes elini taşın altına koymak zorunda. Sizlerden gelen istekleri geri çevirmiyoruz. Son zamanlarda özellikle bu alanda önemli kararlar alarak öğrencilerimizin ve siz değerli öğretmenlerimizin imkanlarını arttırdık. Bu süreci daha da başarılı bir şekilde devam ettireceğiz. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk´un ´´1 milyon öğretmen 1 milyon fikir´´ projesi kapsamında biz de her öğretmenimizden aydınlık yarınlarımızın teminatı sevgili yavrularımız için bir proje bekliyoruz. Sizlerin fikirleri bizim çok önemli.´´ dedi.

             Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Beden Eğitimi öğretmelerine hitaben kısa bir konuşma yaptı. Okul sporları müsabakalarına daha fazla katılım sağlanması için ortak bir çalışma gerektiğini belirten Gönen şunları kaydetti: “Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında sportif alanlarda da başarılı olmalarını sağlamalıyız. Sportif faaliyetlerin yanında öğrencilerimizin kültürel, sanatsal alanlarda da kendilerini en iyi ifade ettikleri şekilde, yetenekleri doğrultusunda yönlendirmemiz, desteklememiz gerekiyor. Sportif anlamda öğrencilerimizi bir veya iki alanda spora yönlendirmemiz, bizlerinde öğrencilerimize yeteneklerini keşfetmeleri konusunda tüm imkanları sağlamamız gerekiyor”

15-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-2019

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.