IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yabancı Öğrenciler Bilgi İşletim Sistemi (YÖBİS)

 

Ülkemizde bulunan yabancı öğrencilerin eğitim öğretim hizmetlerinden yararlanmaları ve yararlandırılmalarına yönelik olarak yapılan düzenleme gereği, yabancı kimlik numarası ve geçici oturma izni edinememiş, ancak ilgili kurumca yabancı tanıtma belgesi edinmiş Suriyelilerin verileri http://yobis.meb.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda kayıt altına alınacaktır.

Bakanlığımızca uygulamaya konan yabancı öğrenciler bilgi işletim sisteminin geçici uygulamasına her tür ve seviyedeki eğitim kurumu ve barınma merkezlerinde oluşturulan  geçici eğitim merkezleri (halk eğitimi merkezleri ve özel öğretim kurumları hariç) tanımlanmıştır. 

Suriyeli öğrencilerin kaydını yapacak kurum yetkilileri, il müdürlüklerimizin MEBSİS yöneticilerinden kullanıcı adlarını ve şifrelerini tutanak ile alacak ve şifrelerini değiştirdikten sonra bilgi girişlerini yapabilecektir.

Yabancı öğrenciler bilgi işletim sistemi geçici uygulamasına veri girişlerinin tamamlanmasının ardından ana uygulama devreye sokulacaktır. 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.