IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni atanan öğretmenlere uyum semineri

       Yeni atanan öğretmenlere uyum semineri                             Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü, Iğdır’a atanan öğretmenlere yönelik uyum semineri düzenledi.                    Kültür sarayı konferans Salonu’nda düzenlenen ve üç gün sürecek seminere, Eylül döneminde ataması gerçekleştirilen 187  öğretmen katıldı.                              
       Yeni atanan öğretmenlere uyum semineri

       Yeni atanan öğretmenlere uyum semineri

                            Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü, Iğdır’a atanan öğretmenlere yönelik uyum semineri düzenledi.

                   Kültür sarayı konferans Salonu’nda düzenlenen ve üç gün sürecek seminere, Eylül döneminde ataması gerçekleştirilen 187  öğretmen katıldı.

                             3 gün sürecek olan seminerin ilk gününde konuşma yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Bilir, yeni göreve başlayacak olan öğretmenlere Iğdır  ve çalışma ortamı hakkında detaylı bilgiler verdi.

                        Sedat Bilir,  Iğdır Üç Ülkeye sınır bir ildir. Doğu Anadolu bölgesinin en huzurlu bir ilidir. Okuma yazma oranı %90 çıvarındadır. İlimiz huzur içinde görev yapabileceğiniz Doğu Anadolu bölgesinin en güzel  bir yerdir .Iğdır Antalya gibi bir yerdir havası yeşilliği ile mutlu yaşayacağınız yerdir. Iğdır  insanı misafirperver bir halktır. Burada Azeri Türkleri ile Kürt kökenli vatandaşlarımız yaşar. Iğdır en güzel Türkiye mozaiğinin bir örneğidir.Size düşen görev hiç kimseyi ötekileştirmeden hizmet etmenizdir.Iğdır da  insanlar birbiriyle barışık olarak yaşar, misafirperver, eğitime ve aydınlanmaya açık ve yürekten destek veren güzel bir ilimizdir.” Dedi.

                  Sedat Bilir, yeni atanan stajyer ve aday öğretmenlerle tek tek konuşarak Iğdır  hakkında görüşlerini aldı. Stajyer ve aday öğretmenlerin kalacak yerle ilgili sıkıntıları olup olmadığını sordu, kendilerine ellerine gelen yardımı yapacaklarını söyledi.

                Öğretmenlere Iğdır’ı tanıtan bir film izlettirildikten sonra konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cabbar Turan’ da konuşmasında şunları söyledi:” İllere yeni atanan öğretmenler ile diğer personelin çalıştıkları bölgelerin sosyal ve kültürel yapısını tanımak, bölge halkıyla etkili bir iletişim kurmak ve çevre koşullarına uyum sağlamak için "Çevreye Uyum Eğitimi Seminerleri" tüm illerde düzenleniyor.Bizde 3 gün sürecek seminer düzenledik.Arkadaşlar  Her yerde öğretmen olduğunuzu unutmayın.  Hal ve hareketlerinizle giyim kuşamınızla her zaman örnek olmak zorundasınız. sizler toplumun nazarında çok farklısınız sizi her zaman insanlar örnek alırlar. Dışarda birinin yaptığını sizler yapamaz onlar gibi davranamazsınız. Bunun için dikkatli , çalışkan olun ve doğruluktan hiç bir zaman ayrılmayın."

 

                     Öğretmenlerin tanışmasının  ardından seminerin ilk günü sona erdi.

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.